QIN XIN (HONG KONG) ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
Brand Name : NXP
Model Number : MMPF0200F0AEP
MOQ : 260
Price : Negotiabie
Payment Terms : T/T
Packaging Details : Carton packging
Output Current : 100 mA, 200 mA, 250 mA, 350 mA, 1.25 A, 1.5 A, 2 A, 2.5 A
Input Voltage Range : 2.8 V to 4.5 V
Output Voltage Range : 300 mV to 5.15 V
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Contact Now
Product Attribute Attribute Value
NXP
Product Category: Power Management Specialized - PMIC
RoHS: Details
PF0200
Multi-Channel PMIC
SMD/SMT
QFN-56
100 mA, 200 mA, 250 mA, 350 mA, 1.25 A, 1.5 A, 2 A, 2.5 A
2.8 V to 4.5 V
300 mV to 5.15 V
- 40 C
+ 85 C
Tray
Brand: NXP Semiconductors
Input Voltage, Max: 4.5 V
Input Voltage, Min: 2.8 V
Maximum Output Voltage: 5.15 V
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Voltage: 2.8 V to 4.5 V