NCV4264D50R2G LDO Voltage Regulators 5.0 V 100 MA
QIN XIN (HONG KONG) ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
Brand Name : onsemi
Model Number : NCV4264D50R2G
MOQ : 2500
Price : Negotiabie
Payment Terms : T/T
Packaging Details : Carton packging
Output Current : 100 mA
Number of Outputs : 1 Output
Polarity : Positive
Quiescent Current : 400 uA
Input Voltage, Min : 4.5 V
Contact Now
LDO Voltage Regulators 5.0 V 100 MA LDO
Product Attribute Attribute Value
onsemi
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS: Details
SMD/SMT
SOIC-8
5 V
100 mA
1 Output
Positive
400 uA
4.5 V
45 V
Fixed
- 40 C
+ 150 C
275 mV
AEC-Q100
NCV4264
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: onsemi
Load Regulation: 5 mV
Output Voltage Range: -
Product Type: LDO Voltage Regulators
2500
Product Tags:
NCV4264D50R2G Regulators
LDO Voltage Regulators 5.0 V 100 MA
Wholesale NCV4264D50R2G LDO Voltage Regulators 5.0 V 100 MA from china suppliers
NCV4264D50R2G LDO Voltage Regulators 5.0 V 100 MA Images