Model Number : GRM31M7U1H104JA01L
Certification : -
Place of Origin : Japan
MOQ : 10
Price : Can discuss
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 3000PCS Reel
Packaging Details : 3000PCS Reel
Product Category : Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS : Details
Termination : Standard
Capacitance : 0.1 uF
Voltage Rating DC : 50 VDC
Dielectric : U2J
Tolerance : 5 %
Case Code - in : 1206
Case Code - mm : 3216
Height : 1.15 mm
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Maximum Operating Temperature : + 125 C
DC 50V Multilayer Ceramic Capacitors MLCC GRM31M7U1H104JA01L
GRM31M7U1H104JA01L 1206 Chip capacitance voltage 50V 100nF/ 0.1uFU2j accuracy ±5% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Anaren | |
| Signal Conditioning | |
| RoHS: | Details |
| Signal Conditioning | |
| Hybrid Couplers | |
| 800 MHz to 1000 MHz | |
| 50 Ohms | |
| SMD/SMT | |
| 0805 (2012 metric) | |
| - 55 C | |
| + 85 C | |
| Reel | |
| Cut Tape | |
| MouseReel | |
| Brand: | Anaren |
| Insertion Loss: | 0.6 dB |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 85 C |
| Factory Pack Quantity: | 4000 |
| Subcategory: | Filters |
| Tradename: | Xinger |
| Unit Weight: | 0.000194 oz |
Company Service
2. Customer service in 1-4 hours. If there's any question, please contact with our sales.
3. Experienced technichal support team.
4. 180 days warranty for all the goods from us.
5. 2000+ suppliers with us, we could help you to get any components which is difficult to get.
Note :
Inventory management
Rely on our central operating location to manage your needs from all regions
we can provide nitrogen storage, nitrogen packaging, roll packaging and other services
plan, test, maintain and replenish stock to meet your specifications
FAQ
Q: Are you trading company or manufacturer?
A: We are original manufacturer. We can do OEM/ODM business.
Q: How long is your delivery time?
A: Group buying delivery time: 30-60 days; General delivery time: 20 days.
Q: What is your terms of payment?
A: T/T 30% as deposit, and 70% before delivery.
Q: How to buy your products?
Q: What is the warranty ?
Q1:What kind of service do we have?
Q2:What is our PCB/ PCBA service?
Q3:How can we keep your information safe?
Q4:What kind of files are required for quotation?
Q5:How long does it take for PCB quotation?
Normally 12 hours to 48 hours.
Q6:Do we provide samples?
Yes! Free samples! Only shipping fee needs to be paid.
Q7:How do we handle quality problems?
We can offer technical support or refund your money.
DC 50V Multilayer Ceramic Capacitors MLCC GRM31M7U1H104JA01L Images |