IPD50P04P413ATMA1 40V 50A SSD Hard Disk Drive Screen Printing
IPD50P04P4-13 IPD50P04P4 IPD50P04P413ATMA1 Screen printing: 4P0413 package TO252 MOSFET fET
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Infineon | |
| MOSFET | |
| RoHS: | Details |
| Si | |
| SMD/SMT | |
| TO-252-3 | |
| P-Channel | |
| 1 Channel | |
| 40 V | |
| 50 A | |
| 12.6 mOhms | |
| - 20 V, + 20 V | |
| 4 V | |
| 39 nC | |
| - 55 C | |
| + 175 C | |
| 58 W | |
| Enhancement | |
| AEC-Q101 | |
| Reel | |
| Cut Tape | |
| MouseReel | |
| Brand: | Infineon Technologies |
| Configuration: | Single |
| Fall Time: | 28 ns |
| Height: | 2.3 mm |
| Length: | 6.5 mm |
| Product Type: | MOSFET |
| Rise Time: | 10 ns |
| Series: | XPD50P04 |
| Factory Pack Quantity: | 2500 |
| Subcategory: | MOSFETs |
| Transistor Type: | 1 P-Channel |
| Typical Turn-Off Delay Time: | 22 ns |
| Typical Turn-On Delay Time: | 17 ns |
| Width: | 6.22 mm |
| Part # Aliases: | IPD50P04P4-13 SP000840204 |
| Unit Weight: | 0.011640 oz |
Company Service
2. Customer service in 1-4 hours. If there's any question, please contact with our sales.
3. Experienced technichal support team.
4. 180 days warranty for all the goods from us.
5. 2000+ suppliers with us, we could help you to get any components which is difficult to get.
Note :
Inventory management
Rely on our central operating location to manage your needs from all regions
we can provide nitrogen storage, nitrogen packaging, roll packaging and other services
plan, test, maintain and replenish stock to meet your specifications
FAQ
Q: Are you trading company or manufacturer?
A: We are original manufacturer. We can do OEM/ODM business.
Q: How long is your delivery time?
A: Group buying delivery time: 30-60 days; General delivery time: 20 days.
Q: What is your terms of payment?
A: T/T 30% as deposit, and 70% before delivery.
Q: How to buy your products?
Q: What is the warranty ?
Q1:What kind of service do we have?
Q2:What is our PCB/ PCBA service?
Q3:How can we keep your information safe?
Q4:What kind of files are required for quotation?
Q5:How long does it take for PCB quotation?
Normally 12 hours to 48 hours.
Q6:Do we provide samples?
Yes! Free samples! Only shipping fee needs to be paid.
Q7:How do we handle quality problems?
We can offer technical support or refund your money.
IPD50P04P413ATMA1 40V 50A SSD Hard Disk Drive Screen Printing Images |