5.0V 100MA LDO Linear Voltage Regulators NCV4264 2CST50T3G
QIN XIN (HONG KONG) ELECTRONIC TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
Brand Name : ON
Model Number : NCV4264-2CST50T3G
Place of Origin : ON
MOQ : 4000
Price : Can discuss
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 80000
Delivery Time : 5-8 working days
Packaging Details : Carton packaging
Manufacturer : onsemi
Product Category : Linear Voltage Regulators
Mounting Style : SMD/SMT
Number of Outputs : 1 Output
Polarity : Positive
Output Voltage : 5 V
Output Current : 100 mA
Output Type : Fixed
Contact Now
NCV4264-2CST50T3G Linear Voltage Regulators 5.0V 100MA LDO
onsemi
Linear Voltage Regulators
RoHS: Details
SMD/SMT
1 Output
Positive
5 V
100 mA
Fixed
4.5 V
45 V
- 40 C
+ 150 C
0.6 mV
0.7 mV
33 uA
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: onsemi
Moisture Sensitive: Yes
Product Type: Linear Voltage Regulators
Factory Pack Quantity 4000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Unit Weight: 0.003736 oz
Product Tags:
LDO Linear Voltage Regulators
5.0V Linear Voltage Regulators
NCV4264 2CST50T3G
Wholesale 5.0V 100MA LDO Linear Voltage Regulators NCV4264 2CST50T3G from china suppliers
5.0V 100MA LDO Linear Voltage Regulators NCV4264 2CST50T3G Images