Model Number : LFE5U-25F-6BG256I
Certification : RoHS
MOQ : 1
Price : Can discuss
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 10000+3-5work days
Delivery Time : 3-5 work days
Packaging Details : CABGA-256 , Tube
Manufacturer : Lattice
Product Category : FPGA - Field Programmable Gate Array
Series : LFE5U
Package / Case : CABGA-256
Data Rate : 3.2 Gb/s
Tradename : ECP5
LFE5U 25F 6BG256ISmall Signal Relays 312MHz Programmable Logic ICs
LFE5U-25F-6BG256I,Lattice, FPGA , LFE5U , CABGA-256 , 3.2 Gb/s , Programmable Logic ICs , ECP5 , 312 MHz ,
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Lattice | |
| FPGA - Field Programmable Gate Array | |
| LFE5U | |
| 24000 LE | |
| 197 I/O | |
| 1.1 V | |
| - 40 C | |
| + 100 C | |
| SMD/SMT | |
| CABGA-256 | |
| Tube | |
| Brand: | Lattice |
| Data Rate: | 3.2 Gb/s |
| Distributed RAM: | 194 kbit |
| Embedded Block RAM - EBR: | 1008 kbit |
| Maximum Operating Frequency: | 312 MHz |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Number of Logic Array Blocks - LABs: | 3000 LAB |
| Operating Supply Current: | 77 mA |
| Product Type: | FPGA - Field Programmable Gate Array |
| Subcategory: | Programmable Logic ICs |
| Tradename: | ECP5 |
| Unit Weight: | 0.270728 oz |
LFE5U 25F 6BG256ISmall Signal Relays 312MHz Programmable Logic ICs Images |